TEAM
RESULTS
FIXTURES
SQUAD
Karlo Gericke Aspeling
John-Wessel Bell
Giacomo Frederick Bondesio
Stefanus Johannes Booysen
Jan Christiaan Daniel Bosch
Marnitz Louis Boshoff
Arnoldus Francois Botha
Bêrend Johannes Botha
Claudius Lucius Burger
Jaco Coetzee
Robin Leendert Coetzee
Andries Coetzee
Christiaan Petro Crous
Dalton Davis
Cornelis Jansen de Bruin
Dirk Hendrik Francois Dippenaar
Dabeon Marshal Draghoender
Abraham Petrus Johannes du Plessis
Wesley Roy Dunlop
Gert Nicolaas Eksteen
Daniel Cornelius Faasen
Corné Fourie
Johannes Petrus Geldenhuys
Hayden Gareth Groepes
Kurt Stanley Haupt
Gideon Gerhardus Helberg
Jan Hendrik Hoogenboezem
Jonathan Barry Janse van Rensburg
Grant Dale Kemp
Frederick Barend Christoffel Kirsten
Vincent Philip Koch
Wesley Kotze
Gerhardus Dirk Kotzee
Devan Coenraad Kruger
Hermann Gerhardt Lange
Christiaan Mauritz Lombaard
Luvuyiso Lusaseni
Donnovan Marais
Morné Melvin Mellett
Sthembiso Santo Mhlongo
Christiaan Jacobus Momberg
Francois John Mostert
Wilhelmus Cornelius Nel
Daniel Reginald Alec Nield Nicholls
Pieter Gerhardus Oosthuizen
Stephanus Johannes Petrus Pretorius
George Frederick Rademan
Brendan Thato Rams - Tshoshane
Juan-Claude (JC) Roos
Jonathan Montague Ross
Jéan Jacques Rossouw
Stephanus Schoeman
Marnus Schoeman
Juan Louw Schoeman
Gerhardus Phillipus Johannes Smith
Clayton David Stewart
Warwick John Tecklenburg
Emile Nicolaas George Temperman
Ruan Van Rooyen
Arno Christiaan van Zyl
Tobie Jacques Verwey
Petrus Jurgen Visser
Nqubeko Sithembiso Zulu

MATCH CENTRE
FIXTURES
     
RESULTS
     
Absa Under 21 Competition
Friday, August 22 2014
19:00 - EP Kings U21 vs Boland U21
Central Grounds, Uitenhage
Absa Currie Cup Premier Division
LIVE SCORING 19:10 - Steval Pumas vs GWK Griquas
Mbombela Stadium, Nelspruit
2015 Community Cup Qualifying - Western Province Super League A
21:00 - Stor-Age False Bay vs Bellville
Phillip Herbstein Field, Constantia
21:00 - Hamiltons vs Tygerberg
Stephan Oval, Green Point
21:00 - Helderberg vs UWC
Charles Morkel Stadium, Strand
21:00 - SK Walmers vs Durbell
Green Point Track, Cape Town
21:00 - Victorians vs FNB UCT
Danie Craven Stadium, Stellenbosch
The Castle Lager Rugby Championship
Saturday, August 23 2014
09:35 - New Zealand vs Australia
Eden Park, Auckand
Absa Under 19 Competition
11:00 - Blue Bulls U19 vs Leopards U19
Loftus Versfeld, Pretoria
SA Schools 2014
12:00 - SARU Academy XV vs Italy U18
Markotter Stadium, Paul Roos HS, Stellenbosch

Copyright 2011 - SARU. All Rights Reserved.