TEAM
RESULTS
FIXTURES
SQUAD
Llewellyn Adonis
Tiaan Aucamp
Astraeus Albertus Bester
Willem Stephanus Britz
Morne (Shimlas) Burger
Hendrik Jacobus Colyn
Daniel Christiaan Cronje
Theophillus Mooketsi Cwaile
Wessel du Plessis
Gert Petrus Jacobus du Preez
Johannes Jacobus du Toit
Robert Thompson Ebersohn
Josias Mathiem Ebersohn
Gert Jacobus Coetzee Erasmus
Andries Gideon Grobbelaar
James Calib William Hellawell
Graeme Athol Heyneke
Cornelius Johannes Holtzhausen
Joubert Prinsloo Horn
Nicholas Bret Shaw Jackson
Cameron Luciano Jacobs
Ruan Jacobs
Louis Albrecht (DUPL) Janse van Rensburg
Herchell Jacques Johnson
Roelof David Koorsen
Frans Marais La Grange
Barry Landman
Mathys Gerhardus Landman
Pierre-Andre Stephan le Roux
Hendrik Frederik le Roux
Nicolaas Le Roux
Hercúlaas Johannes Liebenberg
Charles Maclean Marais
Johannes Jacob Frederick (Freddie) Markram
Sybrand Jacobus Mostert
John Kagisho Mothiba
Pieter Stephanus (FS U19 07) Myburgh
Pieter Frederick Nel
Coenrad Victor Oosthuizen
Wilton Jermaine Pietersen
Marlin Zenovin Ruiters
Hadley Peter Smith
Elrich Ruwayne Smith
Earl-Jivan Snyman
Ivan Wayne Stevens
Roelof Petrus Steyn
Wouter Stieger
Jacobus Hendrikus Stroebel
Etienne le Febre Terblanche
Pieter Daniel Terblanche
Daniel Jean Theron
Andre Tredoux
Hendrik Johannes van Der Merwe
Anthonie Noppe van Heerden
Johan Andries van Niekerk
Alex van Staden
Pieter-Willem Van Vuuren
Petrus Erasmus van Zyl
Craig Walker
Rowan John Robert Walters
Petrus Johannes Wessels
Grantham Hugh Williams
Shagan Fergus Windvogel

MATCH CENTRE
FIXTURES
     
RESULTS
     
Absa Currie Cup First Division
Friday, August 29 2014
18:00 - Border Bulldogs vs Valke
BCM Stadium, East London
19:00 - SWD Eagles vs Leopards
Outeniqua Park, George
Absa Currie Cup Premier Division
LIVE SCORING 19:10 - Steval Pumas vs Cell C Sharks
Mbombela Stadium, Nelspruit
Absa Under 19 Competition
Saturday, August 30 2014
10:30 - Griquas U19 vs Valke U19
GWK Park, Kimberley
11:00 - Leopards U19 vs Sharks U19
Profert Olen Park, Potch
Absa Under 21 Competition
12:00 - Griquas U21 vs Valke U21
GWK Park, Kimberley
Absa Under 19 Competition
12:15 - Boland U19 vs Pumas U19
Boland Stadium, Wellington
Absa Under 21 Competition
12:30 - Leopards U21 vs Sharks U21
Profert Olen Park, Potch
Absa Under 19 Competition
13:00 - Blue Bulls U19 vs WP U19
Loftus Versfeld, Pretoria
13:00 - Free State U19 vs Golden Lions U19
Old Greys Rugby Field, Bloemfontein

Copyright 2011 - SARU. All Rights Reserved.