No image available  
PERSONAL DETAILS
FULL NAME Gustav Gerrit
SURNAME Rademeyer
HEIGHT 185 cm
WEIGHT 105 Kg
BIRTH DATE 14 December 1976
BIRTH PLACE Bloemfontein
MARITIAL STATUS Single
FAVOURITE FILM Braveheart
FAVOURITE MUSIC Anything
FAVOURITE FOOD Steak & Chips
PRIMARY SCHOOL Petrusville Primary
SECONDARY SCHOOL Grey College
TERTIARY EDUCATION Free State Technikon
PLAYER WRITE-UP
Playing Position: Hooker Honours: Free State Craven Week 1995 Free State U21 1996/7 SWD 2000 Griffons 2001 Boland Bankfin Currie Cup 2002 Boland Vodacom Cup 2003 Boland Vodacom Shield 2004 Boland Absa Currie Cup 2005 Boland Vodacom Cup 2006
RUGBY CAREER
TRIES 10
CONVERSIONS 0
PENALTIES 0
DROP GOALS 0
TOTAL POINTS 50
 
SQUAD LIST
Fidentia Boland Cavaliers Vodacom Cup - 2006
Boland Cavaliers ABSA Currie Cup Premier Division - 2005
Boland Cavaliers ABSA Currie Cup Qualifying Round - 2005
Boland Cavaliers Vodacom Cup - 2005
Cavaliers ABSA Currie Cup First Division - 2004
Boland Kavaliers Vodacom Shield - 2004
Boland Kavaliers ABSA Currie Cup First Div - 2003
Boland Kavaliers Absa Currie Cup Qualifying Rounds - 2003
Boland Vodacom Cup - 2003
Boland Kavaliers Bankfin Currie Cup - 2002
Boland Vodacom Cup - 2002
Griffons Bankfin Currie Cup - 2001
Griffons Vodacom Cup - 2001
Vodacom Eagles Bankfin Currie Cup - 2000
Vodacom Eagles Vodacom Cup - 2000
Boland Pres Shield A SA Cup - 1999
Boland Kavaliers Bankfin Currie Cup - 1999
Boland Vodacom Cup - 1999

MATCH CENTRE
FIXTURES
     
RESULTS
     
Absa Under 19 Competition
Friday, September 19 2014
15:00 - Golden Lions U19 vs Sharks U19
Ellis Park, Johannesburg
15:00 - Border U19 vs Griquas U19
BCM Stadium, East London
Absa Currie Cup First Division
17:00 - Border Bulldogs vs Leopards
BCM Stadium, East London
Inter Provincial Women A 1
19:00 - Border vs Western Province
BCM Stadium, East London
Absa Currie Cup Premier Division
19:10 - Xerox Golden Lions vs Steval Pumas
Ellis Park, Johannesburg
Absa Under 19 Competition
Saturday, September 20 2014
10:45 - WP U19 vs EP Kings U19
DHL Newlands, Cape Town
11:00 - Leopards U19 vs Blue Bulls U19
Profert Olen Park, Potch
11:00 - SWD U19 vs Boland U19
Outeniqua Park, George
11:20 - Valke U19 vs Griffons U19
Barnard Stadium, Kempton Park
Absa Under 21 Competition
12:00 - Griquas U21 vs SWD U21
GWK Park, Kimberley

Copyright 2011 - SARU. All Rights Reserved.