NEWS ARTICLES
Mastriet, Potgieter eerste keer ingespan teen Cell C Sharks
March 19, 2014
Die Vodacom Bulls afrigter Frans Ludeke het Sampie Mastriet en Dewald Potgieter in sy span ingesluit wat Saterdag op Loftus Versfeld teen die Sharks speel.

Dit sal albei se eerste verskyning in vanjaar se Vodacom Super Rugby kompetisie wees.

Mastriet, wat in Akona Ndungane se plek vleuel speel, het die laaste paar maande groot sukses saam met die Springbok Sewesspan gesmaak en Potgieter is weer terug in die Bulkraal na 'n seisoen saam met sy Japanese klub, Yamaha Jubilo. Hy vervang Jono Ross.

Ndungane is nog met menslikheidsverlof na die afsterwe van sy vader, terwyl Ludeke die ervaring van 66 Super-wedstryde van Potgieter op agsteman wil benut.

Ross skuif na die plaasvervangerbank in die plek van Jacques Engelbrecht, in die enigste ander verandering aan die wedstrydgroep wat teen die Blues gewen het.

Die span (met getal Super-wedstryde) is: Jurgen Visser (15), Sampie Mastriet (1), JJ Engelbrecht (37), Jan Serfontein (16), Bjorn Basson (59), Jacques-Louis Potgieter (44), Francois Hougaard (60), Dewald Potgieter (66), Jacques du Plessis (5), Deon Stegmann (76), Victor Matfield (128), Flip van der Merwe (67, c), Werner Kruger (96), Callie Visagie (27), Dean Greyling (42). Plaasvervangers: Bongi Mbonambi (5), Morné Mellett (13), Marcel van der Merwe (7), Paul Willemse (8), Jono Ross (8), Piet van Zyl (35), Handré Pollard (3), Ulrich Beyers (4).

Mastriet, Potgieter added to Vodacom Bulls to face Cell C Sharks

Vodacom Bulls coach Frans Ludeke named Sampie Mastriet on the wing and Dewald Potgieter as no 8 in his team to play the Sharks at Loftus Versfeld on Saturday.

Both players will make their first appearance in the Vodacom Super Rugby tournament this year. Mastriet comes into the team in place of Akona Ndungane after a highly productive stint with the Springbok Sevens team and Potgieter joined up with the team following a season with his Japanese club Yamaha Jubilo and will take the place of Jono Ross.

Ndungane is still on humanitarian leave following the passing of his father last week, whilst Ludeke opted for the 66 Super Rugby caps experience of Potgieter at the base of the scrum.

Ross moves the bench, with Jacques Engelbrecht missing out in the only other change to the match 23.

The team (with Super Rugby caps) is: Jurgen Visser (15), Sampie Mastriet (1), JJ Engelbrecht (37), Jan Serfontein (16), Bjorn Basson (59), Jacques-Louis Potgieter (44), Francois Hougaard (60), Dewald Potgieter (66), Jacques du Plessis (5), Deon Stegmann (76), Victor Matfield (128), Flip van der Merwe (67, c), Werner Kruger (96), Callie Visagie (27), Dean Greyling (42). Replacements: Bongi Mbonambi (5), Morné Mellett (13), Marcel van der Merwe (7), Paul Willemse (8), Jono Ross (8), Piet van Zyl (35), Handré Pollard (3), Ulrich Beyers (4).

MATCH CENTRE
FIXTURES
     
RESULTS
     
Absa U/21 Promotion/Relegation
Friday, October 24 2014
18:00 - Border U21 vs EP Kings U21
BCM Stadium, East London
Absa Under 19 Competition
Saturday, October 25 2014
12:15 - Western Province U19 vs Blue Bulls U19
DHL Newlands, Cape Town
Absa Under 21 Competition
14:00 - WP U21 vs Blue Bulls U21
DHL Newlands, Cape Town
2015 Community Cup Qualifying - Regional Play-Offs
15:00 - SWD 2 (Barbarians) vs EP 2 (SAPS)
Kemsley Park, Port Elizabeth
2015 Community Cup Qualifying - Boland Premier League
16:00 - Roses United vs Delicious
Pelican Park, Wellington
16:00 - United Bulk Villagers Worcester vs Ceres
Boland Park, Worcester
16:00 - Wellington vs Wesbank
Boland Stadium B field, Wellington
16:00 - Hawston vs Roses United
Bospark, Hawston
Absa Currie Cup Premier Division
17:00 - DHL Western Province vs Xerox Golden Lions
DHL Newlands, Cape Town
2015 Community Cup Qualifying - Boland Premier League
Friday, October 31 2014
21:00 - Roses United vs Vredenburg
Pelican Park, Wellington

Copyright 2011 - SARU. All Rights Reserved.