NEWS ARTICLES
Vodacom Blou Bulle kies Snyman
August 21, 2013
Die Vodacom Blou Bulle span wat Saterdag op Loftus Versfeld teen die MTN Goue Leeus in Absa se Curriebekerreeks speel, toon twee veranderinge van die een wat GWK-Griekwas verlede naweek getroef het.

Ruan Snyman is die nuwe skrumskakel in die plek van Rudy Paige (wat bank toe skuif) en op haker begin Bongi Mbonambi in die beseerde Callie Visagie se plek.

Die voormalige Vodacom Blou Bulle haker, Bandise Maku, wat laas in 2010 vir die span uitgedraf het, is die plaasvervanger in Mbonambi se plek. Nog ‘n nuweling op die plaasvervangerbank is Jacques Engelbrecht wat die beseerde Jean Cook vervang.

Engelbrecht, ‘n voormalige SWD Arende, Kings en Springbok Sewes-speler, sal sy debuut vir die Vodacom Blou Bulle in die kompetisie maak as hy speelkans kry.

Die span wat teen die Leeus speel is:

Jürgen Visser, Sampie Mastriet, Ulrich Beyers, Francois Venter, Travis Ismaiel, Tony Jantjies, Ruan Snyman, Jono Ross (k), Jacques du Plessis, Wiaan Liebenberg, Grant Hattingh, Paul Willemse, Werner Kruger, Mbongeni Mbonambi, Morné Mellett. Plaasvervangers: Bandise Maku, Marcel van der Merwe, Wilhelm Steenkamp, Jacques Engelbrecht, Rudy Paige, Waylon Murray, Clayton Blommetjies.

•Blue Bulls calls on Snyman

The Vodacom Blue Bulls team to face the MTN Golden Lions in Pretoria on Saturday sees two changes from the one that beat GWK-Griquas at Loftus Versfeld last weekend.

At scrumhalf, Ruan Snyman will earn his first start, swopping places with Rudy Paige (who drops to the bench) and Bongi Mbonambi who will start at hooker in place of the injured Callie Visagie.

Former Vodacom Blue Bulls hooker Bandise Maku, who left Pretoria to play for the Lions and later the Southern Kings, returns to the team on the bench, whilst Jacques Engelbrecht will earn his first start for his new team should he be called upon from the bench.

Engelbrecht, a former SWD Eagles, Kings and Springbok Sevens player, comes in for injured Jean Cook.

The team to play the Lions is:

Jürgen Visser, Sampie Mastriet, Ulrich Beyers, Francois Venter, Travis Ismaiel, Tony Jantjies, Ruan Snyman, Jono Ross (c), Jacques du Plessis, Wiaan Liebenberg, Grant Hattingh, Paul Willemse, Werner Kruger, Mbongeni Mbonambi, Morné Mellett. Replacements: Bandise Maku, Marcel van der Merwe, Wilhelm Steenkamp, Jacques Engelbrecht, Rudy Paige, Waylon Murray, Clayton Blommetjies.

MATCH CENTRE
FIXTURES
     
RESULTS
     
2015 Community Cup Qualifying - Valke Peregrine League
Tuesday, July 29 2014
20:00 - Springs vs Vaal Reefs (Leo)
Olympia Park, Springs
Absa Under 19 Competition
Friday, August 01 2014
13:45 - Blue Bulls U19 vs Free State U19
Loftus Versfeld, Pretoria
15:15 - Sharks U19 vs Golden Lions U19
Woodburn Stadium, Pmbg
Absa Under 21 Competition
15:30 - Blue Bulls U21 vs Free State U21
Loftus Versfeld, Pretoria
IRB Women's Rugby World Cup
15:45 - Australia vs South Africa
Marcoussis 1, Paris, France
Absa Under 21 Competition
17:00 - Sharks U21 vs Golden Lions U21
Woodburn Stadium, Pmbg
2015 Community Cup Qualifying - Limpopo Boet Fick & Waterberg Leagues
20:00 - Potgietersrus vs Northam
2015 Community Cup Qualifying - Border Super League
21:00 - Old Selbornians vs All Blacks
Kempston Park, East London
Absa Under 19 Competition
Saturday, August 02 2014
11:00 - Leopards U19 vs EP Kings U19
Profert Olen Park, Potch
Vodacom Super Rugby
11:40 - Waratahs vs Crusaders
ANZ Stadium, Sydney

Copyright 2011 - SARU. All Rights Reserved.